Etiket arşivi: özel tasarım elbiseler

Londra Moda Haftası Zeynep Tosun OXIDISED koleksiyonu

Londra Moda Haftasında Zeynep Tosun 2014 Sonbahar Kış OXIDISED koleksiyonu büyük beğeni topladı.

Londra Moda Haftası 2014 Zeynep Tosun kimdir resimleri

Zeynep Tosun

Zeynep Tosun OXIDISED isimli 2014 SonbaharKış koleksiyonunda 1970li yılların siluetlerini, maskülen ve sportif bir anlayışı paslanmış renk paleti ile harmanlayarak sunuyor. Koleksiyon süluetlerinin gücünü omuz ve kollardan alıyor. OXIDISED koleksiyonu; Puffy Down ceketler, diz altı kalem etekler, yüksek bel deri tulumlar, deri sweatshirt modelleri ve elbise parçalarından oluşuyor. Endüstriyel aksesuar detaylarının öne çıktığı tasarımlarda büyük paslı kancalar, deri detaylar ağırlıkta… Elbiselerin içerisinde giydirilmiş boğazlı kazaklar ve oversize paltolar tasarımları tamamlıyor.

Londra Moda Haftasında Zeynep Tosun 2014 Sonbahar Kış OXIDISED koleksiyonuna hakim olan moda kumaşlar: kalın deri, pas görünümlü deri ve brokar ve yünlü krep kıyafetler.

Londra Moda Haftası Zeynep Tosun OXIDISED koleksiyonu

Zeynep Tosun OXIDISED

2014 Londra Moda Haftası Zeynep Tosun modelleri

Londra Moda Haftası Zeynep Tosun OXIDISED koleksiyonu

Londra Moda Haftasında Zeynep Tosun 2014 Sonbahar Kış OXIDISED koleksiyonunda moda renkler: Krem, bebek mavisi (misty blue), dark brown, tarçın, gri

Londra Moda Haftasında Zeynep Tosun 2014 Sonbahar Kış OXIDISED koleksiyonunda seçilen moda aksesuarlar; Büyük ponponlu bereler, yüksek bel parçalar için geniş kemerler, büyük kuş gözü detayları ile derilerin içe içe geçtiği parçalar, kalın topuklu kısa botlar, dev büyük elde taşınabilen deri çantalar yer alıyor.

Zeynep Tosun Sonbahar-Kış 2014 OXIDISED

Zeynep Tosun, 2014 Sonbahar-Kış koleksiyonunda ana ilham kaynağı olarak 1970’lerin renk paletlerini ve siluetlerini günümüzüzün güçlü ve salaş sokak ruhuyla birleştiriyor.

yeni moda elbiseler 2012

yeni moda elbiseler 2012 sonbahar kış sezonu için yeni sezon özel tasarım yapan isimlerden biri olan Nihan Peker imzalı özel tasarım elbiseler limango designers studio’da. bu özel tasarımlı koleksiyondaki tüm elbise modelleri, 2012 sonbahar kış modası kıyafetleri ve elbiseleri Nihan Peker imzalı. limango Designers Studio’da bugün başarılı tasarımcı Nihan Peker’in yalın ve içinde farklı dokuları barındıran 2011-2012 sonbahar-kış koleksiyonuna % 40’a varan indirimlerle sahip olabilirsiniz. Organik ve özellikle el yapımı olan ip elbiselerin ağırlıkta olduğu tasarımlar, Peker’in önceki koleksiyonlarının devamı niteliğinde. Sadeliğin sıradanlıktan ayrıldığı, detaylarda zenginleşen parçalar, sizlere tercihlerinizi tarzınıza göre yeniden yorumlama imkanı sunuyor.

Giyilebilir ve sık kullanılır olmak tasarımcı için en önemli noktalardan biri. Her birinden birer adet üretilen el yapımı özel tasarım elbiseler, ince ipekli ve doğal pamuklu kumaşlarla hazırlanan parçalar uzun işlemlerden ve dikim sürecinden geçirildikten sonar, atölye aşamasında sadece form verilerek sunulmaya hazır hale geliyor.

Hazır kumaşların kullanıldığı ve sadece tek bir gömlekle bile şık görünebileceğiniz koleksiyon, ağırlıklı olarak siyah, krem ve toprak tonlarını (kahverengi, bej tonu renkleri, nude ten rengi, vizon rengi vs.) içeriyor. helenistik gömlekler, değişik pantolon modelleri, şık ve rahat kesimli bluzlar, sonbahara kışa uygun en şık kombinler ve özel tasarım yeni moda elbiseler bu koleksiyonda..

yeni moda elbiseler 2012

Nihan Peker Kimdir? Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü mezunu. Üniversite eğitiminin ardından Vakko, Network, Altınyıldız gibi firmalarda staj ve iş deneyimi kazanan tasarımcı Hatice Gökçe ile beraber çalıştı. Ardından master eğitimi almak üzere Milano, Istituto Marangoni’ye devam etti.
Yurtdışında Frankie Morello,Colmar, Furla gibi markalara koleksiyonlar hazırlayan Nihan Peker, Swarovski’nin düzenlediği tasarım yarışmasında finale kalarak hazırladığı ‘Hammal’ adlı koleksiyonunu Londra, Paris ve Milano podyumlarında gösterme imkanı buldu.
Yurtdışı deneyiminin ardından İstanbul’a dönen tasarımcı kendi ismini taşıyan markasını 2009 yılında kurdu ve sonrasında hazır giyim koleksiyonu ‘Uyandırma Ayini-2010’u sundu. Her sezon hazırladığı koleksiyonlarda beyaz gömlek yorumlarına ağırlıklı olarak yer veren Nihan Peker 2011 yaz koleksiyonu Metabolizma’yı kumaş tasarımlarını kendisi yaptığı daha özel ve avangard ürünlerle zenginleştirdi.

istanbul fashion week 7 eylül defile takvimi

istanbul fashion week 7 eylül defile takvimiistanbul fashion week 7 eylül defile takvimi ifw resmi sitesinde yayınlandı. işte 7 eylül yani ifw’in ilk gününde özel tasarım kıyafetleri, aksesuar ve ayakkabıları podyuma çıkacak ünlü ve yetenekli tasarımcılar.. istanbul fashion week 7 eylül defile takviminde defilelerin saatleri ve yerleri de belirtiliyor.. istanbul moda haftasında 2012 ilkbahar yaz modası trendlerine dair ürünlerle podyuma çıkacak olan mankenlerin üzerindeki özel tasarım elbiseler, özel tasarımlı ayakkabılar ve özel tasarım aksesuarları heyecanla ve merakla bekliyoruz 🙂

istanbul fashion week 7 eylül defile takvimi

 • Karma 1
  İpek Arnas
  Aslı Güler
  Jale Hürdoğan
 • Odakule IFW Çadırı
 • 16:00
 • Argande
 • Odakule IFW Çadırı
 • 17.30
 • Atıl Kutoğlu
 • Odakule IFW Çadırı
 • 19:00
 • TWEEN
 • Odakule IFW Çadırı
 • 20:30

istanbul fashion week 2011 eylül